...puścić pawia i zacząć gryźć życie z drugiej strony...
środa, 16 grudnia 2015
niezmiennie brakuje mi zmienności...

 

Jeśli zasnę, jutro obudzę się w tym samym łóżku, z tym samym półokiennym widokiem w kuchni, zegarem na ścianie i tym samym dźwiękiem budzika. Mimo to, nic nie będzie takie samo jak dziś. Nawet pytania, które jeszcze nie doczekały się odpowiedzi, przejdą nocną ewolucję. Zmienna niezmienność. Przewidywalna.

A gdyby tak nie zasnąć? Zmienność niezmienności pozostanie bez zmian, zmieni się tylko moja ostrość widzenia. Zasnę. Już powoli zasypiam.

A tęsknię za bezsennością, sprowokowaną spontanicznością. Ukrywanym nieudolnie drżeniem ciała, wcale nie wynikającym ze zbyt cienkiego rowerowego ubrania. Za odwlekanym momentem rozstania. Półprzytomnymi dniami kiedy do końca pracy pozwalało przetrwać słowo pisane, działające jak adrenalina wstrzykiwana prosto do serca.

 

Tęsknię...

wtorek, 15 grudnia 2015
to nie jest dobry dzień na pracę..

 

Gdybym mogła robić teraz coś innego, poszłabym pobiegać. Później nałożyłabym maseczkę na twarz, wzięła prysznic i zrobiła masaż całego ciała. Następnie założyłabym obcisłą sukienkę i kozaki na obcasach. Twarz musnęłabym subtelnym makijażem, nadgarstek lekką bransoletką. Wzięłabym jedną z wielu czekających na przeczytanie książek i wyszłabym...

W ulubionej kawiarni zajęłabym miejsce przy oknie i zamówiła ulubioną kawę w dużym kubku.

Oddając się lekturze, zerkałabym czasem na ludzi za oknem, niektórym poświęcając dłuższą chwilę.

Wszystko byłoby nieśpiesznie...

 

 

 

niedziela, 13 grudnia 2015
...

 

"Czy jest taka miłość, która mimo połamanych skrzydeł czeka? Mimo upływu lat czeka? Mimo rozbitego szkła czeka? Czy istnieje miłość, której nie zabiją żadne słowa, nie zasypie żaden śnieg, żadna burza nie ruszy? I mimo przerwy w zdarzeniach, mimo braku dotyku, prądu i ciepła tęskni? Nieporuszona. Żyje wciąż. Nadzieją."